Skip to content

Mindig van megoldás

Önmagad megismerése, a világ felfedezése

lehetőségek

Célod meghatározása után abban is megállapodunk, mennyi idő alatt akarod ezt megvalósítani, (ha például a Mont Everestet akarod megmászni, az ugye több év, de ha „csak” munkahelyet szeretnél
váltani, vagy társat találni, az 3-6 hónapban realizálható) és főleg, hogy mikor akarod az első lépést megtenni. 

Onnantól kezdve, hogy „szerződünk”, feladattól függően állapodunk meg abban, hogy heti vagy havi gyakorisággal találkozunk, amíg a kitűzött célt el nem éred. Az 5-10 alkalomra szóló rendszeres találkozásokat nem érdemes hosszú ideig szüneteltetni, mert így csökkenhet a munka hatékonysága. Természetesen indokolt esetben, ha például külföldön kapsz munkát, vagy a családodnak egy időre intenzíven szüksége van Rád, akkor „újrafogalmazzuk” a megállapodásunkat. 

Ez szólhat akár meghatározott idejű szüneteltetésről, vagy „távtalálkozásokról”. Ilyenkor elsősorban írásban vagy telefonon tarjuk a kapcsolatot. Ha a szerződésben vállaltakat teljesítettük, 3 hónap szünetet tartunk. Amennyiben később úgy érzed, hogy újabb beszélgetésekre van szükséged, akár a már ismert, akár egy új helyzet miatt, akkor újra felveszzük a kapcsolatot. 

kapaszkodók

Minden beszélgetés alkalmával készíthetsz jegyzeteket, hangfelvételt, pontosan azért, hogy ha otthon elbizonytalanodsz, tudd, miben „állapodtál meg Magaddal”.

Minden harmadik alkalommal tartunk úgynevezett értékelést, mert szerintem mindkettőnk számára fontos információ az, hogyan vélekedik tetteinkről a másik fél. Elsősorban a közös munka kerül górcső alá, az, hogy eredeti terveinktől (a kettőnk közötti szerződéstől) mennyire tértünk el és miért?

Előfordulhat, hogy munkánk közben olyan oldaladat ismered meg, amely még több örömöt, lehetőséget biztosít Számodra.
Ezeket „rögzítjük” például egy-egy mókás rajz vagy ábra formájában, hogy otthon bármikor előkaphasd, hogy emlékeztessen Téged rá, milyen értékes, sokoldalú ember vagy!

Kapsz majd apró „házi feladatokat” is, azért, hogy más körülmények között, akár a legváratlanabb helyzetekre is legyen a tarsolyodban megoldási alternatíva!
Lesznek lazább, kötetlenebb találkozások, amikor például kártyával vagy bábokkal játszunk. Ezek a hétköznapi helyzetfelismerésben és megoldásban segítenek.

„Nagy dolgok megvalósításához nem csak cselekednünk kell, de álmodoznunk is;
nemcsak terveznünk, de hinnünk is.”
(Anatole France)

szerződés

Az első találkozás alkalmával elmondod, miért is fordultál hozzám.
Ezt megpróbáljuk a lehető legalaposabban úgy értelmezni, hogy egy konkrét feladat fogalmazódjon meg. Amit aztán részfeladatokra bontunk a hatékonyabb megoldás érdekében.
Olyan ez, mint amikor a főnököd május 10-én megkér, hogy július 30-ra fordítsd le ezt a 600 oldalas angol szöveget magyarra.
Erre szerződtök, mindketten aláírtok egy papírt. Ha határidőre elkészülsz, ő odaadja Neked a munkadíjat ami a szerződésben szerepel. Te pedig szépen kiszámolod Magadnak, hogy kb. napi 10 oldalt kell lefordítanod ahhoz, hogy határidőre befejezd a munkát. (Belekalkulálva, hogy néha pihenőnapot tartasz, közbejön valami, mégsem sikerül tizet csak nyolcat, maradjon időd ellenőrizni, stb.)

Tehát teszünk egy vállalást, arra szerződünk, és mindketten azon dolgozunk, amiben megállapodtunk. A Te feladatod megoldására összpontosítunk. Időbeli és gyakorlati szabályokat, megállapodásainkat figyelembe véve. Gondolok itt például arra, hogy ha minden szerdán 16.00-kor kell találkoznunk,
akkor legkésőbb hétfőn kötelesek vagyunk a másikat tájékoztatni arról, ha valami közbejött, illetve, hogy szigorúan ragaszkodunk ahhoz, amit és ahogyan elterveztünk és csak közös megegyezéssel változtatunk a „stratégiánkon”, ha úgy ítéljük meg, hogy a változás a cél elérése érdekében elengedhetetlen.

A szerződés a feladattól függően lehet szóbeli vagy írásbeli. 

A te utad, a te választásod

időpontkérés

Kérj időpontot! Visszahívlak!

Kapcsolat

1052 Budapest, Semmelweis utca 19.

info@mindigvanmegoldas.hu

+36 20 360 1844